Kedileri Mobilyalardan Uzak Tutmak

Günümüz şartlarında evlerinde kedi besleyen birçok insanın ortak problemlerinden biri de kedilerinin ev içerisinde bulunan mobilyalara zarar vermesidir. Aşırı meraklı ve hareketli olan kedilerin bu ihtiyaçlarını giderebilmeleri için çoğu zaman mobilyalar kurban olarak seçilmektedir. İstenmeyen bu tür problemlerin önüne geçebilmek için yazımız devamında bulunan önerilerimize kulak vermelisiniz.

Bir kedinin formda kalabilmesi ve sağlık sorunlarına yol açabilecek aşırı kiloların önüne geçebilmesi için düzenli olarak egzersiz yapması gerekmektedir. Günümüz şartlarında evlerinde kedi besleyen insanların düzenli olarak kedilerini yürüyüş için dışarıya çıkartmak gibi bir şansı olmadığından kediler bu ihtiyaçlarını ev içerisinde ancak oyun oynayarak giderebilmektedir. Kediler kendi başına oyun oynayabildiği gibi sahipleriyle birlikte de oyun oynayabilirler.

Kedilerin kendi başlarına yani sahiplerine ihtiyaç duymadan oyun oynayabilmeleri için onların ilgisini çeken ve hareket etmelerini sağlayacak oyuncaklar seçilmelidir. Bu şekilde oyuncakları olmayan kediler zaten aşırı meraklı olmaları nedeniyle genellikle ev içerisinde bulunan vazo, tablo gibi birçok eşya ve mobilyayı oyuncak olarak gözlerine kestirebilirler.

Tahmin edebileceğiniz gibi kediler ev içerisinde bu tür eşyalar ile oyun oynadıklarında çoğu zaman eşyaları tırmalamak veya dişlemek gibi hareketlerle zarar verebilirler.

Kedilerin Mobilyalara Zarar Vermesini Engellemek

Günümüzde birçok kedi sahibinin ortak problemlerinden biri de kedilerinin oyun oynarken ev eşyalarına ve mobilyalara zarar vermesi sorunudur. Bu gibi problemlerin önüne geçebilmek için mutlaka Pet Shop mağazalarında satılan çeşitli kedi oyuncakları, tırnaklarını sürtmeleri ve kaşımalarına olanak sağlayan oyuncak ve eşyalar satın alınmalıdır. Ayrıca vakti olan kedi sahipleri kedilerin oyunlarına katılarak onların ilgisini mobilyalardan uzak tutabilirler.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı