Kedilerde Çağrıldığında Gelme Eğitimi

Kedilerde Çağrıldığında Gelme Eğitimi sayfamızda kedinizi çağırdığınız an yanınıza gelmesi için vermeniz gereken eğitim hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Güneş ışığı tüm canlılarda olduğu gibi kedilerin de sağlığı açısından çok faydalıdır. Bundan hareket ederek güzel bir yaz günü kediniz ile bahçenizde güneşlendiğinizi hayal edin. Ev dışında kedinizin karşılaşabileceği tehlikeleri önceden kestirmeniz zordur. Her ne kadar kedilerin hisleri kuvvetli olsa da özellikle yavru kediler bazı durumlarda başlarına gelebilecek tehlikeleri önceden sezemeyebilirler. Bu gibi durumlarda kediniz sizden uzaklaştığında onu çağırdığınız an yanınıza gelmesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Kedinizi çağırdığınızda yanınıza gelmesini sağlayacak eğitim onun görmesi gereken ilk ve en önemli eğitimlerden biridir.

Kedilerde Çağrıldığında Gelme Eğitimi Nasıl Verilir?

Kedilerde Çağrıldığında Gelme Eğitimi Nasıl Verilir?

  • Kedinizin çağrıldığında gelmesini öğretmek için öncelikle onun ilgisini en çok çekecek şeyi bulmalısınız. Bunun için ödül maması almanızı tavsiye ederiz.
  • Kedinizin hemen yanında elinize bir adet ödül maması alın. Bunu kedinize gösterin. Kediniz tüm dikkatini mamaya verip yanınıza doğru geldiğinde onu yumuşak bir sesle övün. Burnunu mamaya dokundurup onu koklamaya başladığında onu severek korkacak bir şey olmadığını gösterin. Daha sonra bu mamayı kedinize yemesi için verin.
  • Elinize bir adet daha ödül maması alın. Kedinizden çok az bir mesafe uzaklaşın. Kediniz elinizdekinin ne olduğunu gördüğünde onu elde etmek için size yaklaşacaktır. Kediniz bu konuda çekingen davranıyorsa onu teşvik edecek bazı sözler ile onu övün ve sık sık onun gelmesi için “Gel” gibi bir kelimeyle onu çağırın. Kediniz tam olarak elinizdeki ödül maması için yanınıza geldiğinde önceki aşamada olduğu gibi yemesi için bu mamayı ona verin.
  • Elinize yeniden bir ödül maması alın ve öncekinden daha uzak bir mesafeye gidin. Kediniz bir önceki aşamada olduğu gibi yine elinizdeki mamaya gelmek için korkak adımlarla dahi olsa harekete geçecektir. Bu sırada kedinize yine sık sık “Gel” kelimesi ile seslenin ve ona övgü sözleri söyleyin. Kediniz yanınıza geldiğinde mamayı yine ona yemesi için verin ve bir müddet kedinizi okşayarak sevin.

Yukarıda anlattığımız aşamaları her seferinde kediniz ile aranızdaki mesafeyi uzatarak tekrarlayın. Bir süre sonra kediniz artık elinizde mama olmamasına rağmen siz ona gel komutu ile seslendiğinizde yanınıza gelecektir. Verdiğiniz bu eğitim kedinize gel kelimesinin ne anlama geldiği konusunda yardımcı olacaktır. Böylelikle siz istediğiniz zaman ona sadece gel diyerek onun yanınıza gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kedi Eğitimi

Kedinize vermek isteyeceğiniz diğer eğitimler hakkında yazılarımızı görmek için İnternet sitemizde bulunan Kedi Eğitimi sayfamıza bakmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı