Kedilerde Beslenme

Kedilerde Beslenme sayfamızda kedilerin sağlıklı gelişimine katkısı olacak beslenme fikirleri hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Doğal ortamlarında büyüyen kediler kendi gelişimleri için doğru olan en iyi besin maddelerinin ne olduğunu bilirler. Ancak evlerde büyüyen kedilerin avlanma gibi bir fırsatları olmadığından sadece sahipleri tarafından verilen mama veya yemekler ile beslenebilirler. Kedinizin sağlıklı gelişmesi için onların damak zevklerine en uygun beslenme fikirlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.


Kediler Günde Kaç Öğün, Ne Kadar Yemek Yemelidir?

Kediler Günde Kaç Öğün, Ne Kadar Yemek Yemelidir?

Kedilere verilmesi gereken yemek miktarı ve onların günlük öğün sayıları yeni kedi sahiplenen insanlar kadar uzun süredir kedi besleyen insanlarında sıkça sormuş olduğu bir sorudur. Bir kedinin ideal kilosunu koruması için yemesi gereken yemek miktarı birçok nedene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kedinizin sağlığını koruması ve ömrünün uzaması için ihtiyaç duyduğu yemek miktarı hakkında detaylı yazımız Kediler Günde Kaç Öğün ve Ne Kadar Yemek Yemelidir? sayfamızda bulunmaktadır.


Kedi Maması Çeşitleri

Kedi Maması Çeşitleri

Kedilerin hayatında çok önemli bir yeri olan yemek ihtiyacı kedinin hem ruh hem de vücut sağlığı açısından son derece önemlidir. Doğal ortamlarında ihtiyaçları doğrultusunda ne yemesi gerektiğini iyi bilen ve buna göre avlanarak beslenen kedilerin ev ortamında avlanma gibi bir şansı olmadığından sağlıklı bir hayat sürmesi için sahipleri tarafından beslenmelerine çok dikkat edilmelidir. Kedilerde beslenme konusunda önemli bir yere sahip olan bu konu hakkında Kedi Maması Çeşitleri sayfamızda detaylı bilgiler bulunmaktadır.


Yavru Kediler Nasıl Beslenir?

Yavru Kediler Nasıl Beslenir?

Yavru kedinin nasıl besleneceği konusunda uzman kişi yine o kedinin annesi olacaktır. Ancak bazı durumlarda yavru kedinin yanında annesi olmayabilir. Bu durumda onu besleme konusunda çok dikkat etmelisiniz. Zira yavru kediler yetişkin kediler gibi her şeyi yiyip içemez. Daha detaylı bilgi için Yavru Kediler Nasıl Beslenir? Sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı