Kedi Türleri

Kedi Türleri sayfamızda bilinen tüm kedi cinsleri özellikleri ve kedi ırkları hakkında aklınıza gelen her konuda detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Bugün bilinen kedi türlerinin bir kısmı insanlar tarafından planlı bir şekilde meydana getirilmiş bazıları da doğal ortamının vermiş olduğu özellikler ile oluşmuştur. Tüm kediler birbirinden farklı fiziki ve karakteristik özelliklere sahiptir. Bu özellikler kedinin mensubu olduğu tür ile alakalıdır. Yazımızın devamında en çok tercih edilen kedi cinsleri ve kedi ırkları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Dünyadaki En Tehlikeli 10 Kedi Türü Videosu


Scottish Fold

Scottish Fold

Scottish Fold kediler oldukça zeki ve sakin yapılı hayvanlardır. Her türlü ortama ve insana rahatlıkla adapte olabilirler. Sahipleri ile birlikte vakit geçirmeyi seven bu kediler sevilme konusunda aşırıyı sevmezler. Oyun oynamak onların en çok sevdiği aktivitedir. Bu kediler hakkında daha fazla bilgi için Scottish Fold sayfamıza bakabilirsiniz.


British Shorthair

British Shorthair

British Shorthair kediler baskın karakter özelliklerini en iyi şekilde sergileyen kedilerdir. Yumuşak tüyleri, asil karakteri ve neşeli ruh hali ile tüm insanları cezbetmeyi başarmış, dünya üzerinde en çok tercih edilen kedi türü olmuştur. Bu kediler hakkında daha fazla bilgi için British Shorthair sayfamıza bakabilirsiniz.


Maine Coon

Maine Coon

Maine Coon kediler insanlar tarafından büyük vücut yapıları ile bilinirler. İri cüsselerine rağmen avcılık ve oyunculuk yeteneği en gelişmiş kedi türüdür. Aynı zamanda insanlarla iletişimi ve uyumu görülmeye değerdir. Sokakta yanınızda bir köpek varmış edasıyla yürüyebilecek kadar büyük bu kediler hakkında daha fazla bilgi için Maine Coon sayfamıza bakabilirsiniz.


Van Kedisi

Van Kedisi

Van kedileri sahip oldukları birbirinden farklı renkli gözleri ile diğer tüm kedi türleri arasından rahatlıkla seçilebilen, bu özelliği ile tüm dünya tarafından bilinen bir kedi türüdür. Ana vatanı Van bölgesi olan bu kediler yüzme ve avlanma konusunda oldukça başarılıdır. Diğer tüm özellikleri ile gönüllere taht kurmuş bu kediler hakkında daha fazla bilgi için Van Kedisi sayfamıza bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kapalı
Kapalı