Kedi Sağlığı

Kedi Sağlığı sayfamızda yavru ve yetişkin kedilerin daha sağlıklı yaşaması için bilinmesi gereken tüm hususlar hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Kediler boyutlarına göre oldukça güçlü ve hastalıklara karşı dirençli hayvanlardır. Ancak bilinenin aksine onlar 9 canlı değillerdir. Aynı insanlarda olduğu gibi mevsimsel geçişlerde veya virüs ve bakteri gibi diğer faktörler nedeniyle hastalanabilirler. Bazı hastalıklar kedinizin sağlığını kötü etkileyebilir. Yazımızın devamında kedi sağlığı konusunda dikkat edilmesi gereken hususları görebilirsiniz.


Kediler Neden Kusar?

Kediler Neden Kusar?

Kediler birçok nedenden ötürü kusabilirler. Bu nedenlerin bazıları normal karşılanırken bazıları önemli sağlık problemlerini işaret edebilir. Yeni kedi sahiplenmiş bir insansanız kedinizin neden dolayı kustuğunu bilmeniz onun sağlığı açısından son derece önemlidir. Kedilerin kusma nedenlerini incelediğimiz Kediler Neden Kusar? adlı sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz.


Kedi Aşıları ve Kedi Aşı Takvimi

Kedi Aşıları ve Kedi Aşı Takvimi

Kedilerde aynı insanlarda olduğu gibi, bilinen bazı hastalıklara karşı tedbir amacıyla önceden aşı yaptırılabilir. Aşı kedinizin sağlığı ve ömrünün uzun olması için son derece önemlidir. Onu hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için Kedi Aşıları ve Kedi Aşı Takvimi sayfamıza bakabilirsiniz.


Kedilerde İlaç Nasıl Verilir

Kedilerde İlaç Nasıl Verilir?

Kediniz herhangi bir hastalığa yakalandığında onun olabildiğince hızlı bir şekilde iyileşebilmesi için mutlaka uzman bir veterinere muayene ettirmeniz ve önerdiği ilaçların kullanımı konusunda özen göstermeniz gerekmektedir. Söz konusu ilaçların sahip olduğu kimyasal kokular kedinizi tedirgin ve huysuz bir ruh haline sokabilir. İlaç kullanımı konusunda yardımcı olabilecek bazı yöntemleri görmek için Kedilerde İlaç Nasıl Verilir? sayfamıza bakmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı