Kedi Psikolojisi

Kedi Psikolojisi sayfamızda yavru ve yetişkin kedilerin hal ve hareketlerinden ruh halini ve psikolojisini anlamanız için detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Kediler, hayvanlar arasında evcilleştirilmeye en uygun canlılardır. Kolaylıkla istek ve arzularını dışarıya ve insanlara aktarabilirler. Bu özellikleri nedeniyle tarih öncesi çağlardan bu yana kediler evlerde insanlar arasında beslenmiş ve bazı dönemlerde onlara büyük önem gösterilmiştir. Kedilerin insanlarla iletişimi son derece gelişmiştir.

Bunun yanında kediler dış ortamda gelişen birçok olaydan kolaylıkla etkilenmekte ve ruh halleri değişebilmektedir. Kedi psikolojisi konusu incelendikçe bu konuda ayrı bir uzmanlık alanına ihtiyaç duyulacağını fark edebilirsiniz. Bu nedenle sizlere bu sayfada kedilerin ruh halleri, vücut dilleri ve psikolojisi hakkında elimizden geldiğince bilgiler sunmaya çalışacağız.


Ev Kedilerinin Davranış ve Psikolojisi

Ev Kedilerinin Davranış ve Psikolojisi

Her ne kadar kediniz evde doğmuş ya da bir Pet Shop mağazasından alınmış olsa da genlerinde mutlaka binlerce yıl öncesinden vahşi atalarına benzer şekilde birçok özellik ve davranış şekli bulunmaktadır. Sokak ve ev kedilerinin psikolojik özelliklerini incelediğimiz Ev Kedilerinin Davranış ve Psikolojisi yazımızı mutlaka okumanızı öneririz.


Kediler Kutuları Neden Çok Sever?

Kediler Kutuları Neden Çok Sever?

Bazı kediler pahalı ve süslü oyuncaklara ilgi göstermeyip ev içerisinde bulunan ucuz ve basit eşyalarla daha eğlenceli vakit geçirebilirler. Bu tür eşyalara verilebilecek en güzel örnek kesinlikle karton kutulardır. Kediler bir karton kutu gördüğünde karşı konulamaz bir istekle bunun içine girmeye çalışır. Peki kedilerin kutularla alıp veremediği nedir? Bu konuda en detaylı bilgi Kediler Kutuları Neden Çok Sever? sayfamızda bulunmaktadır.


Kedilerde Stres, Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Kedilerde Stres, Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Stresten bahsederken genellikle kendimiz için konuşur ve sadece insanların strese girebileceğini düşünürüz. Tüm memeli canlıların ortak problemi olan stres insanlar gibi kedilerde de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Kedilerde görülen stres sorunu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Kedilerde Stres, Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi sayfamıza bakabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı