Kedi Hastalıkları

Kedi Hastalıkları sayfamızda kedi sahiplerinin bilmesi gereken kedi hastalıkları ve bu hastalıklara karşı tedaviler hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Kediler hastalandığında size rahatsızlığının ne olduğunu söyleyemez. Bu nedenle bir kedi sahibiyseniz kedilerde görülen yaygın hastalıkları ve bu hastalıklara karşı yapmanız gerekenleri bilmeniz çok önemlidir. Böylece kedinizde herhangi bir hastalık belirtisi gördüğünüzde onun iyileşmesi için doğru veteriner yardımını zamanında alabilirsiniz. Yazımız devamında kedilerde sık görülen hastalıklar ve belirtileri aynı zamanda tedavi yöntemleri hakkında bilgiler bulunmaktadır.


Kedilerde Kanser Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi

Kedilerde Kanser Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi

Kanser, insanlarda olduğu gibi kedilerde de sık görülen ve tehlikeli sonuçları olan bir hastalıktır. Son zamanlarda kötü çevre şartları, sağlıksız beslenme ve stresten ötürü kedilerde kanser rahatsızlığı eskiye oranla daha sık görülmektedir. Erken tedavi ile bu hastalığa karşı kedinizin hayat kalitesini arttırabilir, ömrünü uzatabilir ve hatta kanseri yenebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Kedilerde Kanser Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.


Kedilerde Epilepsi Hastalığı ve Belirtileri

Kedilerde Epilepsi Hastalığı ve Belirtileri

Epilepsi hastalığı ya da bilinen diğer adıyla sara hastalığı aynı insanlarda olduğu gibi kedilerde de görülmektedir. Bu hastalık kedilerin beyninde bulunan merkezi sinir hücrelerinin normalden çok daha farklı çalışması ile meydana gelir. Kedilerde sık görülen bu hastalık hakkında daha fazla bilgi için Kedilerde Epilepsi Hastalığı sayfamıza bakabilirsiniz.


Kedilerde Fip Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi

Kedilerde Fip Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi

Kedilerde Fip hastalığı son zamanlarda ülkemizde adını sıkça duyurmaktadır. Bulaşıcı ve son derece tehlikeli olan bu hastalığın ilk evrelerinde tespiti oldukça zordur. Fark edilmemesi ve gerekli tedavilerin yapılmaması durumunda ölümcül sonuçlara sebep olur. Daha fazla bilgi için Kedilerde Fip Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi sayfamıza bakmalısınız.


Kedi Gençlik Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi

Kedi Gençlik Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi

Kedi gençlik hastalığı kedilerin bağışıklık sistemini hedef alarak saldıran ve bu nedenle bağışıklık sistemini çökerterek diğer hastalıklara karşı onu savunmasız hale getiren son derece tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalıktır. Gerekli aşıların yapılması, temiz ve hijyenik ortamların sağlanması bu hastalığa yakalanma riskini önemli derecede azaltmaktadır. Daha fazla bilgi için Kedi Gençlik Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi sayfamıza bakmanızı öneririz.


Kedi Lösemisi (FeLV) Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi

Kedi Lösemisi (FeLV) Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi

Kedi Lösemisi hastalığı kedilerde Feline Leukama adlı bir virüsün bulaşması ile ortaya çıkan, bulaşıcı ve kediler için son derece tehlikeli bir hastalık türüdür. Virüs kedilerin bağışıklık sistemini hedef alır ve onu bazı kanser türlerine karşı savunmasız bırakır. Önleyici aşılar ve bazı tedavi türleri ile kolay bir şekilde bu hastalığa yakalanmamak mümkündür. Kedilerde sıkça görünen bu hastalık hakkında daha fazla bilgiyi Kedi Lösemisi (FeLV) Hastalığı, Belirtileri ve Tedavisi sayfamızda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı