Kedi Eğitimi

Kedi Eğitimi sayfamızda kedi sahiplenmeyi düşünenler veya kedi besleyenler için kedinize verebileceğiniz eğitimler hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Daha önce hiç kedi beslememiş veya yeni bir kedi sahiplenmiş insanlar kedilerin hiçbir şekilde eğitilemeyeceğini, onların içlerinde gizli kalmış olan vahşi ruh halinin her daim süreceğini düşünseler de kedilerin birçok hayvana göre zeka seviyesinin yüksek olduğu ve insanlarla iletişimim gelişmiş olduğu bilimsel çalışmalarla da saptanmıştır. Elbet bir kedinin beslenme veya kendini sevdirmek için yapmış olduğu sevimli hareketleri sizde görmüşsünüzdür. Bu basit örnek bile kedilerin ne denli zeki ve eğitime açık olduğunun göstergesidir. Ayrıca kedilere verilecek eğitim sanıldığı gibi zor değildir. Kedinize her gün ayıracağınız 10 dakika bile onların neler öğrenebileceğini görmenize yeterli olacaktır.


Kedileri Yemek Masası ve Mutfak Tezgahından Uzak Tutmak

Kedileri Yemek Masası ve Mutfak Tezgahından Uzak Tutmak

Meraklı yapılarıyla ünlü kediler çoğu zaman sahiplerinin ayakları altında bulunmayı, onlarla birlikte hareket etmeyi ve olur olmadık yerlere çıkıp gezmeyi çok severler. Siz çoğu zaman bunları dert etmiyor olabilirsiniz ancak bazı durumlarda kedinizin bazı yerlerde gezmesini istemeyebilirsiniz. Kedi sahiplerinin en çok dert yandığı sorunlardan biri olan kedilerinin yemek masası ve mutfak tezgahı üzerinde gezme problemine karşı çözüm bulabileceğimiz etkili eğitim yazımızın bulunduğu Kedileri Yemek Masası ve Mutfak Tezgahından Uzak Tutmak adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.


Kedileri Mobilyalardan Uzak Tutmak

Kedileri Mobilyalardan Uzak Tutmak

Kediniz inatla en sevdiğiniz mobilyaları tırmalıyor ve zarar mı veriyor? Onu zor kullanarak bundan vazgeçiremezsiniz. Günümüzde pek çok kedi sahibinin ortak problemlerinden bir tanesi de kedilerinin ev eşyalarına ve mobilyalara zarar vermesidir. Kedi eğitimi konusunda deneyimli olan kişiler kendilerince buldukları bazı yöntemler ile kedilerini mobilyalardan uzak tutabiliyor olsa da birçok insan halen bunun nasıl yapılabileceğini merak ediyor. Sizde bu konuda arayış içerisindeyseniz Kedileri Mobilyalardan Uzak Tutmak adlı yazımızı okuyabilirsiniz.


Kedilerde Çağrıldığında Gelme Eğitimi

Kedilerde Çağrıldığında Gelme Eğitimi

Kediler yaratılışı gereği özgürlüğüne çok düşkün hayvanlardır. Bir kedi sahiplendiğinizde onu yaşamı boyunca bir ev gibi kapalı bir ortam içerisinde hapsedemeyeceğinizi bilmeniz gereklidir. Ancak başına buyruk hareket eden ve söz dinlemeyen bir kedinin dışarıda vakit geçirmesi de son derece tehlikelidir. Kedinizin siz istediğiniz zaman yanınıza gelmesini istiyorsanız ihtiyacınız olan bilgileri öğrenmek için Kedilerde Çağrıldığında Gelme Eğitimi sayfamıza bakmanızı öneririz.


Kedilerde Oturma ve Oturarak Bekleme Eğitimi

Kedilerde Oturma ve Oturarak Bekleme Eğitimi

Kediler birçoğumuzun bildiği gibi genellikle arka ayaklarının üzerine oturmuş vaziyette durmayı severler. Ancak bu duruş sizin istediğiniz zaman değil sadece kedinizin istediği zaman gerçekleşir. Bu konuda eğitim almamış bir kediye oturması için ne kadar baskı yapsanız da onu oturtmayı ikna edemezsiniz. Kedinizin sizin istediğiniz zamanlarda oturmasını ve ikinci bir komuta kadar öylece beklemesini istiyorsanız ihtiyacınız olan bilgileri öğrenmek için Kedilerde Oturma ve Oturarak Bekleme Eğitimi sayfamıza bakmanızı öneririz.


Kedilerde Zıplama ve Atlama Eğitimi

Kedilerde Zıplama ve Atlama Eğitimi

Kedi besleyenler kadar beslemeyenlerin de iyi bildiği üzere kediler oldukça hareketli hayvanlardır. Vücut yapıları nedeniyle cüsselerinden kat kat fazla yüksekliğe zıplayabilir veya bir yerden başka bir yere rahatlıkla atlayabilirler. Üstelik bu hareketleri günlük hayatında birçok kez yaparlar. Kediler bu hareketleri yaparken atalarının avlanmak için sahip olduğu iç güdüler ile hareket ederler. Zıplama ve atlama eğitimi almamış bir kediye sizin bu hareketleri yaptırmanız neredeyse imkansızdır. Kedinizin istediğiniz zamanda istediğiniz yere zıplamasını veya istediğiniz bir yere atlamasını istiyorsanız ihtiyacınız olan bilgileri öğrenmek için Kedilerde Zıplama ve Atlama Eğitimi sayfamıza bakmanızı öneririz.


Kedilerde Yatma Hareketi Eğitimi

Kedilerde Yatma Hareketi Eğitimi

Kediler birçok insan için evin bir köşesinde tembel bir şekilde yatan canlılar olarak görülebilir. Yatma eylemi onların günün büyük bir çoğunluğunda gerçekleştirdiği bir hareket olsa da unutulmamalıdır ki bu hareketi kediniz sadece kendi istediği için yapmaktadır. Bunun dışında eğitim almamış bir kediyi sadece sözleriniz veya işaretiniz ile yatma pozisyonuna geçirmeniz imkansızdır. Herhangi bir nedenden ötürü kedinizin sizin komutunuz ile yatmasını ve ikinci bir komuta kadar öylece hareketsiz bir şekilde beklemesini istiyor olabilirsiniz. Bunun için Kedilerde Yatma Hareketi Eğitimi sayfamıza bakmalısınız.


Kedilerde Atılan Nesneleri Geri Getirme Eğitimi

Kedilerde Atılan Nesneleri Geri Getirme Eğitimi

Atılan herhangi bir şeyi geri getirme denince akla ilk olarak köpekler gelebilir. Ancak bilmelisiniz ki bu işte kediler de köpekler kadar iyidir. Bu iş onlar için hem bir oyun hem de doğası gereği iç güdüleriyle yaptığı bir harekettir. Kedinizin atılan herhangi bir nesneyi geri getirmesini istiyorsanız Kedilerde Atılan Nesneleri Geri Getirme Eğitimi sayfamıza bakmalısınız.


Kedilerde Dönme Hareketi Eğitimi

Kedilerde Dönme Hareketi Eğitimi

Kediler özellikle yavru olduğu dönemlerde insanlar tarafından kendilerine verilecek her türlü eğitime açıktırlar. Diğer hayvanlarla karşılaştırıldığında bariz fark bulunan zeka seviyeleri de verilecek eğitimi olabildiğince kısa ve kalıcı yapmaktadır. Bir kedinin ev ortamında yaşaması için verilebilecek eğitimlerin yanı sıra onu bir gösteri kedisi haline getirmenizde mümkündür. Kediniz için sıkıcı eğitimleri bir kenara bırakıp biraz da onun eğlenmesi için dönme hareketini ona öğretelim. Kedinizin olduğu yerde kendi etrafında dönmesi için gereken tüm bilgiler Kedilerde Dönme Hareketi Eğitimi sayfamızda mevcuttur.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı