Kedi Burçları

Kedi Burçları sayfamızda kedilerin karakterini belirleyen en büyük etkenlerden biri olan kedi burçları ve burçların özellikleri hakkında bilgi bulunmaktadır.

Kedi burçları kedilerde aynı insanlarda olduğu gibi onların karakteristik özelliklerini en çok etkileyen faktörlerden biridir. Kedinizin doğum tarihine göre sahip olduğu burcun özellikleri kedinizin hal ve hareketlerini, kısacası onun tüm karakterini belirlemektedir.

Aşağıda bulunan 12 burç ve bu burçların sahip olduğu özellikler belirtilmektedir. Kedinizin doğum tarihini biliyorsanız onun burcunun özelliklerini öğrenebilirsiniz. Kedinizin doğum tarihini bilmiyorsanız, 12 burcun özelliklerinden kedinize en çok uyanı seçerek kedinizin burcunu öğrenebilirsiniz.


Koç Burcu Kediler

Koç Burcu Kediler

Koç burcu kediler 20 Mart ile 19 Nisan tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Oldukça hareketli, yalnız yaşamayı ve bir anda uzun soluklu ortadan kaybolmaları severler. Karamsar ve maceraperest bir yapıları vardır. Sürekli zıplayan ve hareket eden neşeli kedilerdir. Avcı özelliklere sahip bu kediler aynı zamanda otorite boşluklarında oldukça asi olurlar. Daha fazla bilgi için Koç Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Boğa Burcu Kediler

Boğa Burcu Kediler

Boğa burcu kediler 19 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Güzel gözleri ile ünlüdürler. Sahiplerine her ortamda onlara duydukları sevgiyi göstermekten çekinmezler. Aynı şekilde sahiplerinin de kendisine sevgi ve ilgi göstermesini beklerler. Rahatına düşkün olan bu kedilerin avcılık yetenekleri çok üstündür. Sahipleri ile aralarında kurulan bağlar çok kuvvetlidir. Daha fazla bilgi için Boğa Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


İkizler Burcu Kediler

İkizler Burcu Kediler

İkizler burcu kediler 20 Mayıs ile 21 Haziran tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Asi yapıları ile ünlü kedilerin bilinen en itaatkar kedileri genellikle ikizler burcu kedilerdir. Sahip oldukları zekaları ile sahiplerini bile kendilerine hayran bırakır ve şaşırtırlar. Zekaları onların çok hızlı şekilde öğrenmelerine yardımcı olur. Evin içinde olduğu kadar evin dışında da vakit geçirmeyi çok severler. Çocuk dostu olan ikizler burcu kedileri insanlarla iletişim kurma konusunda en başarılır kedilerdir. Daha fazla bilgi için İkizler Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Yengeç Burcu Kediler

Yengeç Burcu Kediler

Yengeç burcu kediler 21 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Genel olarak sinirli ve keyifsiz görünen bu kediler günün büyük bir bölümünü köşesine çekilmiş vaziyette etrafı izleyerek geçirirler. Bunun dışında yemek onların en sevdiği şeydir. Bu nedenle ödül mamaları ile onlara dilediğiniz eğitimi vermeniz mümkündür. Kediler arasında su ile en barışık ve banyo yapmayı en çok seven kedilerdir. Evde vakit geçirmeyi çok severler. Bu özellikleri ile tam bir ev kedisidir diyebiliriz. Daha fazla bilgi için Yengeç Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Aslan Burcu Kediler

Aslan Burcu Kediler

Aslan burcu kediler 22 Temmuz ile 22 Ağustos tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Kediler arasında en şanslı olanları genellikle bu burca mensupturlar. Keyiflerine çok düşkün olurlar. Yalnız kalmayı sevmez, genellikle yanında birilerinin olmasını isterler. Bu nedenden ötürü sahiplerinden uzun süreli ayrılmayı sevmezler. Güzel, lezzetli ve her daim farklı yemekler yemeyi çok severler. Aslan burcu kediler sahipleri tarafından el üstünde tutulmayı, kendisine ilgi gösterilmeyi kısacası kendilerine kral muamelesi yapılmasını çok severler. Daha fazla bilgi için Aslan Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Başak Burcu Kediler

Başak Burcu Kediler

Başak burcu kediler 22 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Hiçbir şeyden memnun kalmayan, her şeyden şikayet eden bir kediniz varsa bu kedi muhtemelen başak burcuna mensuptur. Çok zor mutlu olurlar. Keyiflerine oldukça düşkündürler. Titizlik onlarda saplantı haline gelmiştir. Kendini sık sık temizlediği gibi sahipleri tarafından da bulunduğu ortamın her daim temizlenmesini isterler. Kirli bir yerde bulunmaktan nefret ederler. Daha fazla bilgi için Başak Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Terazi Burcu Kediler

Terazi Burcu Kediler

Terazi burcu kediler 22 Eylül ile 23 Ekim tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Bilinen en kararsız ve seçici kediler bu burca mensuptur. Yedikleri yemekten, yattıkları yatağa kadar her konuda seçici davranırlar. Görünümüne özen gösterir ve her daim güzel görünmek için elinden geleni yaparlar. Bu özelliği nedeniyle sık sık aynada kendini seyretmeye bayılırlar. Sahiplerinden sevgi ve ilgi beklerler. Daha fazla bilgi için Terazi Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Akrep Burcu Kediler

Akrep Burcu Kediler

Akrep burcu kediler 23 Ekim ile 21 Kasım tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Sahipleri ile en güçlü bağı kuran kediler genellikle Akrep burcu kedilerdir. Hisleri çok kuvvetlidir. Sahiplerinin düşüncelerini okuyabilir, kendi başına gelebilecek tehlikeyi önceden sezebilirler. Yemeklerini hep tam saatinde yemeyi severler. Yalnız kalmaktan hoşlanan bu kediler sahipleri dahi olsa kendileri ile çok ilgilenilmesini sevmezler. Sinirlendiklerinde bunu en açık şekilde gösterebilen yine bu kedilerdir. Daha fazla bilgi için Akrep Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Yay Burcu Kediler

Yay Burcu Kediler

Yay burcu kediler 21 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Sahiplerine bağlı oldukları kadar özgürlüklerine de en düşkün kedilerdir. Çok sakin bir yapısı olsa da diğer kedilere tahammül edemeyip sık sık kavga ederler. Sürekli ayak altında dolaşır, yaşı ilerlerse de gezmeye çok düşkün olurlar. Kedilerin tembel olunduğu bilinse de bu yay burcu kediler için geçerli değildir. Daha fazla bilgi için Yay Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Oğlak Burcu Kediler

Oğlak Burcu Kediler

Oğlak burcu kediler 21 Aralık ile 20 Ocak tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. Kedi burçları arasında en bencil özelliklere sahip burç olarak bilinmektedir. Öyle ki yemeğini yiyip biraz da sevildikten sonra gözü sahiplerini görmez. Vahşi yapıları nedeniyle sokakta en iyi yaşayabilen kedi türüdür diyebiliriz. Diğer kediler ile rekabet etmeyi ve zor olanı yapmayı çok severler. Çocuklarla ve diğer kediler ile uyumu çok iyidir. Daha fazla bilgi için Oğlak Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Kova Burcu Kediler

Kova Burcu Kediler

Kova burcu kediler 20 Ocak ile 19 Şubat tarihleri arasında doğmuş kedilerdir. En başına buyruk takılan ve bağımsızlığına en çok değer veren kedilerdir. Çok meraklı olmaları nedeniyle eve gelen yabancıları koklayarak onun hakkında bilgi sahibi olmayı tercih ederler. Sadece istediği zaman sizinle ilgilenir onun dışında hep kendileri ile meşgul olurlar. Dış görünüşüne ve temizliğine çok özen gösterirler. Sık sık banyo yapmayı severler. Daha fazla bilgi için Kova Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Balık Burcu Kediler

Balık Burcu Kediler

Balık burcu kediler 19 Şubat ile 20 Mart arasında doğmuş kedilerdir. Süsüne çok değer verir. Bu nedenle tüylü ve parıltılı aksesuarlar bu burca mensup kedileri oldukça mutlu eder. Duygusal bir ruh hali vardır. İnsanlara ve diğer hayvanlara zarar vermeyi tercih etmezler. Günün büyük bir çoğunluğunu uyuyarak geçirirler. Daha fazla bilgi için Balık Burcu Kediler sayfasına bakabilirsiniz.


Bazı kedilerin oldukça sessiz ve sakin, bazılarının ise yerinde duramayan ve agresif bir yapıya sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Hele birde evinizde uzun süredir kedi besliyorsanız onların bazı zamanlarda her zamanki ruh halinden farklı şekilde davrandığını gözlemlemiş ve buna şaşırmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kedinizin hasta olduğundan endişe edip bir veterinere götürdüğünüzde kedinizin aslında hasta olmadığını öğrendiğinizde neden bu şekilde davrandığını düşünebilirsiniz.

Gökyüzünde yıldızların ve gezegenlerin pozisyonlarına göre insanların ruh halinin değişiklik gösterdiğini hepimiz biliriz. Aynı hususlar kediler içinde geçerlidir. Kedinizin doğum tarihi ile belirlenen burcu onun tüm karakterini etkilemektedir.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

  1. Kedilerin burçları olduğuna inanmazdım ancak sırf meraktan yazınızı okudum ve akrep burcunu, kedim ile karşılaştırdım. Gerçekten de dediğiniz kadar var. Sanki kedimin biyografisi yazılmış da onu okudum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı